Webové zákusky

Woo – Doprava zdarma nad 2000,-

10. 3. 2022

Častý požadavek při stavbě WooCommerce e-shopu je nastavení pravidel pro dopravu, hlavně nějaký její benefit – např. dopravu zdarma od určité částky.

WooCommerce už „něco“ umí

Kde: WooCommerce -> Settings (nastavení) -> Shipping (doprava)

Nedávno do WooCommerce přidali novou funkcionalitu k nastavení dopravy, a to je pravidlo pro zobrazení. Např. jde zobrazit další doprava při min. částce v košíku, např. na 2000,- (se slevovými kupony nebo bez). Problém ale je, že při reálném použití se taková doprava jen přidá jako další možnost, když se podmínka splní, tedy tam budou svítí obě dopravy – jak placená, tak ta zdarma.

Použití si dovedu představit pro nějaké větší balíčky, u kterých se předpokládá, že doprava např. nad 15000,- bude vyžadovat použití palety a speciální přepravní služby. Ale na klasické podmínky to není.

Na zbytek jsou tu pluginy

Např. plugin Conditional Shipping for WooCommerce naplnil očekávání na 100% a použití je jednoduché.

1) Je třeba specifikovat všechny dopravy (jak zdarma, tak placené) v nastavení dopravy, tj. klasickou cestou.

image

2) Poté, v záložce „Conditions“ je třeba specifikovat nové pravidlo, kdy se bude jaká doprava zobrazovat.

image 1

3) Pak už jen zbývá nastavit pravidlo jako takové: za jakých podmínek se dopravy zobrazí (na příkladu je do nad 2000) a jaké dopravy se povolí/zakážou zobrazit. A je hotovo.

image 2

Další články

Jak přidat fonty do DIVI

V článku o lokálních fontech v DIVI jsem popisovala, jak je možné přidat do DIVI vlastní font a co dělat, pokud DIVI daný formát fontu nepodporuje (tedy jiný formát než TFF nebo OTF). Někdy je...