Webové zákusky

Jak povolit v DIVI přípony souborů

25. 9. 2022

V článku o lokálních fontech v DIVI jsem popisovala, jak je možné přidat do DIVI vlastní font a co dělat, pokud DIVI daný formát fontu nepodporuje (tedy jiný formát než TFF nebo OTF).

Někdy je však zasahování do souboru wp_config.php nepohodlné (pokud se nedostanete na FTP, tak vlastně nemožné) a musíte na to myslet vždy, když budete font nahrávat. Takže pokud máte vlastní child theme (nebo ji chcete vytvořit), kam si přidáváte užitečné kousky kódu, tak se vám bude hodit následující rada.

DIVI je totiž možné naučit další typy fontů, aniž byste chybovou hlášku museli pořád řešit. A díky child theme, kterou dáte do každého svého webu, už vás to nebude trápit nadobro.

1) Nejprve je třeba povolit ve WP nahrávání dalších typů souborů, v našem případně woff a woff2 (zároveň jsem do příkladu přidala i SVG, které je také často potřeba, aby to bylo všechno pohromadě):

function custom_mime_types($mimes) {
  $mimes['otf'] = 'application/x-font-opentype';
  $mimes['woff'] = 'application/font-woff';
  $mimes['woff2'] = 'application/font-woff2';
  $mimes['svg'] = 'image/svg+xml'; 
  return $mimes;
}

add_filter('upload_mimes', 'custom_mime_types', 999999);

2) Je třeba vysvětlit DIVI, že má nové typy používat jako podporovaný formát:

add_filter('et_pb_supported_font_formats', 'custom_font_formats', 1);

function custom_font_formats() { 
  return array('otf', 'woff', 'woff2');
}

A to je hotovo. Kdykoli použijete child theme, ve které budete mít tento kousek kódu, nebudete už muset nahrávání SVG nebo WOFF(2) řešit.

Zdroje

Další články

Ninja forms – co se hodí vědět

Ninja Forms je skvělý plugin pro formuláře. A to hned z několika důvodů: Skvělý drag&drop editoraria atributy, což je skvělé pro přístupnost webu,umí ukládat odpovědi, zvládne poslat tolik...

WooCommerce – změna textu tlačítka

Tzv. "Tlačítková novela" s sebou přináší pro e-shopy řadu změn a jednou z nich je změna textu tlačítka v posledním kroku nákupu (tak novela dostala svůj název). A kdo je připraven - není překvapen. Jak takové tlačítko přejmenovat?