Webové zákusky

Ikony v menu WordPressu

21. 5. 2022

Kolikrát se stalo, že člověk dal do menu externí odkaz (tj. odkaz, který po kliknutí nevedl na jiné místo na webu, ale úplně na jiný web), případně bylo potřeba dát do menu odkaz na soubor. A těchto situacích se velice hodí ukázat uživateli, že ho čeká něco trochu jiného, než otevření klasické stránky na webu.

Bez pluginu

Např. v případě odkazu na soubor přímo v menu se nabízí ikona níže. Seznam těchto několika set „dashicons“ ikonek můžete najít v oficiální dokumentaci WP. Ty samé ikony se používají např. v menu WordPress administrace a dalších místech uvnitř WordPressu.

Ikony v menu

Stačí jen zkopírovat HTML:

<span class="dashicons dashicons-media-document"></span>

A vložit ho do menu do názvu položky (před text, za text, mezi něj, to je na vás).

Ikony v menu

S pluginem

Pozn.: Pro úplnou informaci: to samé jde udělat pluginem (jak jinak), ale doporučuji používat co možná nejméně pluginů to jde. Na tak jednoduché věci plugin opravdu není potřeba.

Další články

Ninja forms – co se hodí vědět

Ninja Forms je skvělý plugin pro formuláře. A to hned z několika důvodů: Skvělý drag&drop editoraria atributy, což je skvělé pro přístupnost webu,umí ukládat odpovědi, zvládne poslat tolik...

WooCommerce – změna textu tlačítka

Tzv. "Tlačítková novela" s sebou přináší pro e-shopy řadu změn a jednou z nich je změna textu tlačítka v posledním kroku nákupu (tak novela dostala svůj název). A kdo je připraven - není překvapen. Jak takové tlačítko přejmenovat?