Webové zákusky

Aktuální rok v patičce

2. 7. 2022

Existují situace, kdy potřebujeme mít na webu nějaký dynamický obsah, který by nám mohl dodat WordPress ze svých dat (např. aktuální datum, jestli je uživatel přihlášen apod).

A Jednou z takových věcí, které chceme mít dynamické (a nemuset je měnit každý rok), je např. aktuální rok v patičce copyright.

Divi umožňuje vkládat do textových (a jiných) modulů dynamický obsah:

DIVI - vkládání dymanického obsahu

Pro vložení aktuálního data vybereme „current date“, vložíme text „before“, který bude před datem, a „after“, který bude za ním (včetně mezer).

DIVI - dynamický obsah

Jako „Date format“ pak vybereme „Custom“, abychom mohli vložit naše vlastní, protože pouze rok v nabídce není. A vložíme sem „Y“, aby se vložil právě jen rok.

DIVI - vkládání dymanického obsahu
image 4

Pokud bychom chtěli, můžeme vložit i odkazy, tj. do „After“ můžeme dát např.:

 © <a href="www.vyladeny-web.cz" alt="vyladeny-web.cz">www.vyladeny-web.cz</a> | Všechna práva vyhrazena.

Zbýbá už jen uložit a máte v patičce vždy aktuální letošní datum.

DIVI - vkládání dymanického obsahu

Další články

Ninja forms – co se hodí vědět

Ninja Forms je skvělý plugin pro formuláře. A to hned z několika důvodů: Skvělý drag&drop editoraria atributy, což je skvělé pro přístupnost webu,umí ukládat odpovědi, zvládne poslat tolik...

WooCommerce – změna textu tlačítka

Tzv. "Tlačítková novela" s sebou přináší pro e-shopy řadu změn a jednou z nich je změna textu tlačítka v posledním kroku nákupu (tak novela dostala svůj název). A kdo je připraven - není překvapen. Jak takové tlačítko přejmenovat?