Blog

Bez pluginu

Zabezpečení WP webu
HTTPS přesměrování

HTTPS přesměrování

Na HTTPS přesměrování (tj. automatické přesměrování http adres na https) není potřeba žádný plugin, stačí nastavit několik řádků v .htacess souboru. A máte po starostech. Vyberte si jednu ze tří...

WordPress
Schovat wp lištu podle role

Schovat wp lištu podle role

Pokud máte na webu členské sekce, hodí se zablokovat uživatelům přístup do WP administrace. Na to jsou různé pluginy, které vám s tím pomohou. V některých případech je chcete uživatele do administrace pustit, ale potřebujete jim schovat horní WP lištu, aby tam (byť jen vizuálně) nepřekážela.

login
Jak změnit wp-login URL

Jak změnit wp-login URL

Občas je zajímavé podívat se, kdo na Váš web chodí a hlavně - kam. Např. pluginy jako Wordfence a RankMath (404 monitor) jsou super v tom, že toto umí logovat a vy pak podle toho můžete upravovat zabezpečení webu. A jednou z takových možností je schování admin stránky pro přihlášení, tedy wp-admin.

Fonty
Lokální fonty v DIVI

Lokální fonty v DIVI

DIVI má k dispozici velký výběr fontů, je několik důvodů, proč chcete mít vlastní lokální fonty uložené na webu. Můžete si přečíst důvody, které k tomu vedou, a jak to v DIVI udělat (bez pluginu) pro libovolné množství fontů.